Niezbędne przybory każdego budowlańca
28 października 2018
0

W warsztacie każdego budowlańca powinny się znaleźć podstawowe i uniwersalne narzędzia, które często się przydają. Na pewno trzeba będzie coś naprawić, wkręcić śrubę i przybić gwóźdź. Co jeszcze jest potrzebne budowlańcom? Z pewnością przyda się kielnia, wiadro i wałki do malowania. Warto kupić także ołówek budowlany.

Jakich przyborów potrzebuje budowlaniec? Ołówek budowlany, kielnia i inne

W każdym warsztacie powinny znaleźć się narzędzia, które są niezastąpione przy wielu pracach. Wiertarka przyda się, gdy będziemy musieli coś przewiercić, wyciąć lub oszlifować. W zależności od potrzeb, wybierzmy udarową, bez udaru, kątową lub do specjalnych zastosowań. Potrzebne są także narzędzia ręczne. Przyda się młotek, którym wbijemy gwóźdź czy wyburzymy ścianę. W skrzynce narzędziowej powinny się znaleźć także klucze w różnych rozmiarach. W każdym warsztacie powinny się znaleźć podstawowe narzędzia służące do napraw, takie jak: miarka zwijana, poziomica, kątownik stolarski, pędzel płaski, ołówek budowlany, nożyk introligatorski, metalowa szpachelka, zestaw śrubokrętów, taśmy izolacyjne, latarka kieszonkowa i młotek ślusarski.

Czego potrzebuje budowlaniec pełniący funkcję malarze? Czy przyda mu się ołówek budowlany?

Jeśli budowlaniec zajmuje się także malowaniem, musi mieć wałek i pędzel. Podstawowym kryterium doboru wałka jest jego szerokość, którą wybieramy w zależności od tego, jak dużą powierzchnię chcemy malować. Ważne jest także poszycie wałka. Wałek z krótkim runem przyda się do malowania ścian wykończonych gładzią gipsową, a dla ścian strukturalnych wybierzmy dłuższe runo. Pędzle przydają się do wykańczania krawędzi, miejsc przy włącznikach i gniazdkach, czy też kątów i trudno dostępnych miejsc. Rozmiar pędzla także powinien zależeć od powierzchni sufitu czy ściany. Kupmy pędzel renomowanej firmy, z dobrej jakości włosiem i ergonomiczną rączką. Malarz powinien też mieć ołówek budowlany, którym zaznaczy element na ścianie czy wyznaczy krawędź. Potrzebne są także taśmy malarskie, a także kuwety, wiadra i kratki malarskie.

Zobacz również  Sypialnie w stylu glamour

Jaki ołówek budowlany kupić?

Ołówki są niezbędnymi akcesoriami w warsztatach i podczas wykonywania nawet drobnych prac remontowych. Ich wybór jest spory i właściwie nie istnieje uniwersalny ołówek budowlany. Podstawowym parametrem, który opisuje ołówek, jest jego twardość. Przybory o twardości H (H do 10H) to ołówki twarde, które świetnie sprawdzą się jako ołówek budowlany, ponieważ tępią się powoli, nawet przy rysowaniu po nawierzchniach chropowatych. Ołówki HB lub F są średnio twarde i sprawdzają się wszędzie. Miękkie ołówki B zostawiają wyraźną linię i są bezpieczne nawet dla bardzo miękkiego drewna. Poza typowym ołówkiem budowlanym, w specjalistycznych sklepach kupimy także białe ołówki stolarskie, które pozostawiają białą kreskę i sprawdzają się podczas pracy z materiałami o ciemnej barwie.

Podstawowe narzędzia budowlane nie są drogie, a te droższe, specjalistyczne możemy kupować sukcesywnie. Na początek wystarczy młotek, śrubokręty, śruby i ołówek budowlany.

Dodaj komentarz