Trendy wnętrzarskie na 2022 rok
17 października 2021
0

Nowy rok już tuż, tuż, a wraz z nim – zmiany. Także w naszych czterech ścianach. Jak będziemy mieszkać w 2022 roku? Jakie kolory, materiały czy style zdominują rynek mebli i dodatków? Na jakie rozwiązania będziemy stawiać? Oto przegląd trendów wnętrzarskich na nadchodzący rok.

Trendy wnętrzarskie – nadciągają zmiany

Globalna pandemia sprawiła, że ostatnie miesiące były dla wielu trudne. Oznaczały izolację, brak perspektyw, odcięcie od świata. Zamknięcie w domach poskutkowało jednak także chęcią zmian. Uświadomiły, jak ważna jest funkcjonalność i estetyka miejsca, w którym się mieszka. Efektem jest chęć totalnej metamorfozy.
W 2022 roku w mieszkaniach na nowo zagoszczą kolory. Mamy dość bieli i szarości, które królowały w ostatnich kilku sezonach. Chcemy wnętrz ciepłych, przytulnych, a czasem wręcz szalonych. Do mody wracają wzory, zwłaszcza geometryczne, inspirowane latami 70. Wciąż ważna jest wygoda, ale doceniamy również elegancję. Wnętrzarskim trendem będą nietuzinkowe meble i szykowne dodatki. Nowy rok zachęci do eksperymentowania: urządzanie mieszkania ma być frajdą, a cztery ściany: miejscem, które w pełni oddaje charakter domowników.

Jakie kolory będą modne we wnętrzach w 2022 roku?

Rok 2022 to przede wszystkim zmiana dominującej palety kolorystycznej. Pierwsze sygnały świadczące o nadciągających zmianach można było zauważyć już w 2021 roku, kiedy kolory zaczęły nieśmiało wracać na salony.
Jakie barwy będą najmodniejsze w nadciągającym sezonie? Przytulność wniosą do wnętrz przede wszystkim kojarzące się z bezpieczeństwem kolory ziemi: przygaszone zielenie, brązy, ale też rdzawa pomarańcz czy przytłumiona żółć. Równie mocnym trendem będą mocne akcenty kolorystyczne: soczyste zielenie, niebieskości, pomarańcze, zwłaszcza w zestawieniu z oryginalnymi, geometrycznymi wzorami. W modzie wciąż będą także wnętrza naturalne – przede wszystkim inspirowane Japonią, z bambusowymi meblami czy rattanowymi dodatkami i jasną, kojącą zmysły kolorystyką.

Zobacz również  Czym pomalować meble z drewna egzotycznego?

Modne mieszkanie: na co zwrócić uwagę, odwiedzając sklep meblowy?

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najważniejszych elementów każdego wnętrza są meble. Co zmieni w tej kwestii nadchodzący rok? I tutaj możemy spodziewać się orzeźwienia. Koniec z obowiązkową bielą. Do mody wracają meble drewniane w różnych odcieniach. Sporym zainteresowaniem będą cieszyły się meble z naturalnych materiałów (obok drewna: rattan czy wiklina), w obłych kształtach, z ozdobnymi frezami czy oryginalnym wykończeniem.
Odwiedzając sklep meblowy, na pewno warto zainteresować się także meblami w kolorze. To mocny wnętrzarski trend 2022. Kolorowe zabudowy pojawią się w salonie czy kuchni, ale również w łazienkach czy w sypialni. W modzie będą meble lekkie, proste, ale z ciekawym akcentem, np w postaci eleganckich uchwytów czy przeszklenia. Koniec również z obowiązkowymi meblowymi zestawami – w sklepach meblowych z pewnością ujrzeć będzie można aranżacje łączące meble z różnych kolekcji. Taki miks to gwarancja oryginalnego wnętrza na miarę 2022 roku.

Dodaj komentarz