Jak wybrać meble na taras/balkon?
5 listopada 2018
0

Wszyscy lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy mamy duży taras czy niewielki balkon, musimy zadbać, by to miejsce wyglądało ładnie. Po całym dniu ciężkiej pracy przyda się chwila relaksu z książką, w otoczeniu zieleni, o którą sami dbamy. Warto kupić meble, na których usiądziemy. Jak wybrać odpowiednie meble?

Stół, ławka, z może zestaw mebli?

Zanim wybierzemy meble na taras czy balkon, zastanówmy się, jaką funkcję mają spełniać. Jeśli po prostu lubimy tam posiedzieć, przyda się wygodna ławka. Do niej możemy dokupić poduszkę czy koc i już mamy idealne miejsce do relaksu. Przy ławce można postawić niewielki stolik, przy którym wypijemy popołudniową kawę. Jeśli balkon jest nieduży, rolę ławki może pełnić pomalowana bejcą skrzynia, do której schowamy poduchę, koc czy niepotrzebne donice. Samodzielnie wykonane meble są bardzo tanie, ale satysfakcja z ich wykonania jest duża. Ciekawie wyglądają siedziska zrobione z palet, na które kładzie się materace. Jeśli dodamy do nich koce i ozdobne poduszki, stworzymy wygodne legowisko, na którym chętnie odpoczną domownicy. Na tarasie chętnie zjemy śniadanie czy inny posiłek, więc potrzebny będzie stół i krzesła. Zwróćmy uwagę na to, ile mamy miejsca i jak chcemy rozłożyć poszczególne elementy. Najlepiej kupić zestaw mebli, gdyż tworzą one ładny komplet, a wszystko do siebie pasuje. Dobierzmy do niego wyposażenie, czyli poduszki, pokrowce i inne części zamienne.

Zobacz również  Nowoczesne meble biurowe

Relaks na balkonie. Wygodne meble tarasowe

Miłe chwile spędzane w ogrodzie wielu z nas natychmiast przywodzą na myśl hamak, w którym można poleżeć i naprawdę odpocząć. W sklepach znajdziemy hamaki o ciekawych konstrukcjach, które nie wymagają wieszania na dodatkowych podporach, więc zmieszczą się na tarasie czy balkonie. Niektóre mają bardzo nowoczesne formy i sprawdzą się nawet w bardzo uporządkowanym, minimalistycznym otoczeniu. Meble na taras zrobione z drewna są wytrzymałe i ładnie się starzeją, ale pamiętajmy, że trzeba je odpowiednio zakonserwować. Wciąż modne są meble rattanowe, które są bardzo lekkie. Je również trzeba zabezpieczyć przed deszczem i ostrym słońcem. Meble wyplatane z tworzywa są odporniejsze na warunki atmosferyczne. Obecnie pojawiły się w sklepach meble ogrodowe z tzw. technorattanu, które są bardzo łatwe w czyszczeniu i trwałe, a ponadto nie wymagają specjalnej konserwacji. Ciekawie wyglądają meble z aluminium, których również nie trzeba konserwować. Proste bryły takich mebli pasują do nowoczesnej aranżacji tarasu. Bardzo lekkie i wygodne do przenoszenia są meble plastikowe.

Piękny balkon czy taras to miejsca, w których możemy się zrelaksować. Odpowiednie meble będą doskonałym towarzystwem podczas odpoczynku. Kupmy piękne drewniane krzesła i stół i cieszmy się ich atrakcyjnym wyglądem.

Dodaj komentarz