Najlepsze sposoby na wykorzystanie listw LED
15 października 2017
0

Nowoczesne rozwiązania z zakresu oświetlenia pomieszczeń wykorzystywane są chętnie w lokalach gastronomicznych, lokalach usługowych (np. w salonach kosmetycznych), ale i w prywatnych mieszkaniach. Przykładem mogą być tutaj listwy ledowe, które pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawych efektów dekoracyjnych w każdym pomieszczeniu. W jaki sposób najlepiej wykorzystać listy led? Oto kilka ciekawych sposobów na ich wykorzystanie.

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie led?

Listwy i taśmy led dają o wiele więcej możliwości niż tradycyjne oświetlenie. Przede wszystkim pozwalają na płynną regulację jasności i koloru światła. To pozwala na podkreślenie walorów mieszkania oraz odwrócenie wzroku od tych jego części, które mają pozostać w „ukryciu”. Dzięki taśmom ledowym można stworzyć też unikalną atmosferę w każdym z pomieszczeń. Dodatkowo oświetlenie led pozwala na poczynienie znacznych oszczędności, jeżeli chodzi o zużycie energii (porównując do tradycyjnych żarówek).

Jak wykorzystać listwy led do dekoracji wnętrz?

Listwy led mogą być wykorzystywane praktycznie w każdym pomieszczeniu. Nawet o podwyższonej wilgotności. Jednak w takim przypadku oprawy muszą mieć zwiększoną odporność na działanie wilgoci czy wody.

Panele ledowe mogą służyć do podświetlania mebli. Często już same sklepy meblowe oferują możliwość montażu taśm czy paneli ledowych w witrynach, czy na regałach i półkach. Tego rodzaju oświetlenie montowane jest przede wszystkim w meblach kuchennych, salonowych i jadalnianych. Ma ono znaczenie praktyczne, ale i zwiększa estetykę mebli oraz całego wyglądu pomieszczenia, w jakim zostało zamontowane.

Zobacz również  Jak wybrać cichy i skuteczny okap kuchenny?

W kuchni światła ledowe można wykorzystać również do podświetlenia blatów roboczych czy obszaru w okolicy zlewozmywaka. To znacznie ułatwi wykonywanie prac kuchennych i zwiększy ich bezpieczeństwo.Oświetlenie w sypialni

Listwy ledowe można wykorzystać również do budowania atmosfery danego pomieszczenia. Sprawdzą się szczególnie w sypialni, gdzie pozwolą osiągnąć przytulny, spokojny nastrój, który będzie sprzyjał pełnej relaksacji. Dzięki możliwości płynnej regulacji natężenia oświetlenia w jednej chwili bardzo jasne światło można przemienić w przytłumiony, ciepły blask, który zbuduje romantyczną atmosferę. To będzie ułatwiało relaks, odpoczynek, zaśnięcie, ale także wprowadzi niezwykle miły nastrój do sypialni.

Tę samą zasadę działania paneli led można wykorzystać przy aranżacji oświetlenia jadalni czy salonu. Dodatkowo, oprócz intensywności światła można również ustawić zmiany koloru światła, co pozwoli na odmienianie wyglądu za każdym razem, kiedy najdzie nas na to ochota.

Panele led mogą mieć również zastosowanie praktyczne. Szczególnie chodzi tutaj o zastosowanie paneli ledowych w miejscach takich jak klatki schodowe, korytarze czy schody wewnętrzne w domu. Dzięki oświetleniu ledowemu stopnie schodów oraz cięgi komunikacyjne mogą być lepiej oświetlone. A wykorzystanie czujników ruchu pozwoli na zaoszczędzenie energii elektrycznej – światło będzie włączone jedynie wtedy, gdy ktoś zbliży się do ciągu komunikacyjnego czy schodów.