Na co zwrócić uwagę, kupując szafkę RTV
14 listopada 2017
0

W większości domów w salonie króluje telewizor, który zapewnia rozrywkę i pozwala na chwile relaksu. Odpowiedni sprzęt potrzebuje atrakcyjnego wyeksponowania. Szukając właściwego mebla, musimy uwzględnić rozmiar ekranu, klimat przestrzeni i kolorystykę wnętrza. Odwiedźmy sklep z szafkami RTV i wybierzmy model pasujący do wystroju mieszkania.

Jaki wybierać szafki RTV?

Decydując się na model mebla, pamiętajmy, że musi on pasować także do innego sprzętu. Być może wkrótce pojawi się niesamowita promocja i będziemy chcieli kupić nowy telewizor. Szukając szafek RTV, warto zwrócić uwagę na to, by były dostosowane do różnych modeli telewizorów. Pierwszą kwestią jest rozmiar i wysokość samej półki. Dobiera się ją do wielkości sprzętu, a im większy telewizor, tym niższa i dłuższa powinna być szafka. Dzięki temu telewizor będzie bezpieczny, a środek ekranu znajdzie się na odpowiedniej wysokości. Taka szafka powinna mieć także dodatkowe funkcje. Jeśli mamy dużo miejsca i lubimy szafki w formie prostych stolików, wybierzmy taki mebel. W innym przypadku zwróćmy uwagę na to, by regał miał półki, najlepiej zamykane, a jedną otwartą, na której postawimy odtwarzacz DVD czy telewizyjny dekoder. W dobrze zaprojektowanych szafkach RTV schowamy także płyty, kolekcję kaset czy książki. Szafka RTV z kilkoma mniejszymi lub jedną większą szufladą pozwala uporządkować gadżety używane na co dzień – tablety, odtwarzacze czy słuchawki. Jeżeli telewizor wisi na ścianie, na blacie szafki możemy położyć ładne albumy czy małe kwiaty.
Na rozmiar półki pod RTV powinny wpływać także nasze potrzeby. Przeanalizujmy więc, ile i jakiego sprzętu będziemy chcieli na niej ustawić. Właściciele zestawu kina domowego, które składa się z kilku komponentów, głośników i subwoofera z pewnością muszą kupić dużo większą półkę. Warto nadmienić, że ze względów praktycznych lepiej wybierać zamknięte półki. Na sprzętach elektronicznych gromadzi się zawsze dużo kurzu, a sprzątanie i wymiecenie kurzu spomiędzy kabli może być niewygodne.

Zobacz również  Jakie kolory wybrać do pokoju dziecka

Szafki RTV z miejscami na kable

Szafka pod telewizor powinna nie tylko zapewniać odpowiednią ilość miejsca dla sprzętów, lecz także dla ich okablowania. Oglądając półkę czy regał, zwróćmy uwagę na to, czy pozwala ona na wygodne podpinanie i wypinanie sprzętu oraz czy gwarantuje wystarczającą ilość przestrzeni. Dzięki temu będzie nam łatwiej użytkować kino domowe. Nowoczesne szafki RTV mają dodatkowe małe półki, na których można położyć listwę przeciwprzepięciową, do której podłączmy urządzenia. W niektórych są nawet specjalne szyny, które w sprytny sposób ukrywają kable.
Salon to miejsce, które służy odpoczynkowi i rozrywce, więc telewizor i inne sprzęty zawsze znajdują w nim miejsce. Wybierajmy szafki RTV, które pomieszczę wszystkie sprzęty, a jednocześnie staną się ozdobą salonu.