Sypialnie w stylu glamour
22 kwietnia 2016
0

Sypialnia w stylu glamour może być elegancka, a jednocześnie ciepła. Jednak do jej urządzenia niezbędne jest wyczucie smaku i stylu. W tego typu wnętrzach bardzo łatwo bowiem o pomyłkę, przedobrzenie z elementami wystroju lub nieświadome wprowadzenie zupełnie innego stylu. Jakie są założenia stylu glamour? Jak stworzyć sypialnię w tym stylu?

Jakie są założenia stylu glamour?

Wnętrze w stylu glamour ma przede wszystkim olśniewać. Dlatego stosowane są w nim złoto i srebro oraz błyszczące ozdoby, takie jak ramki lub wazony. Jednak nadmierny przepych nie jest mile widziany – powinien być zrównoważony ograniczeniem ilości mebli i kolorów. Sypialnia w stylu glamour może być jednocześnie ekstrawagancka i minimalistyczna. Do stylu glamour bardzo pasują barokowe wstawki – pikowania, srebrne wazy i wazony, rzeźbienia, czy barwy takie jak burgund i butelkowa zieleń. Styl glamour jest niezwykle uniwersalny – pozwala na stworzenie ciemnego, mrocznego wnętrza, jak i przestronnej i jasnej sypialni. Dlatego przed projektowaniem warto zastanowić się nad tym jaki efekt chcemy uzyskać i do niego dobierać poszczególne elementy.

nowoczesna sypialnia

 

Jak dobrać kolory?

Jeśli chcemy, by nasza sypialnia w stylu glamour była przestronna i nowoczesna warto zastosować w niej barwy takie jak: biel, odcienie szarości lub czerń. Możemy je ze sobą łączyć, np. do szarych ścian świetnie pasują białe meble. Dobrym rozwiązaniem jest również pomalowanie jednej ściany na inny kolor – w taki sposób najłatwiej zastosować czarny kolor w sypialni. Jeśli na czarno pomalujemy tylko jedną ścianę nadal będzie ona jasna i przestronna. Jeżeli natomiast chcemy stworzyć eleganckie wnętrze w barokowym stylu najlepiej postawić na czerwień, fiolet i butelkową zieleń. Jednak przy wyborze tych kolorów trzeba być szczególnie ostrożnym. Meble, jakie do nich dobieramy powinny być ciemne – czarne lub w kolorze drewna. Jednak należy liczyć się z tym, że przy wyborze tego wariantu kolorystycznego sypialnia będzie po prostu ciemna. Jedną ze ścian, np. tą za łóżkiem możemy pokryć tapetą w eleganckie wzory, najlepiej w złotym lub srebrnym kolorze.

Zobacz również  Czym pomalować meble z drewna egzotycznego?

Dodatki

Sypialnia w stylu glamour potrzebuje złota, srebra i połysku. Do bieli świetnie będzie pasować złoto, natomiast do czerni i szarości srebro. Jeśli decydujemy się na sypialnię barokową możemy łączyć ze sobą złoto i srebro – wówczas taka kompilacja nie będzie razić, ponieważ barokowe wnętrze ma być pełne przepychu. W stylu glamour mile widziane są także kryształy, dlatego kryształowy żyrandol idealnie wpasuje się we wnętrze. Złoto możemy zastosować w ramach obrazów lub luster. Dobrze będą prezentować się również wysokie wazony, do których warto włożyć białe lub jasnofioletowe kwiaty. W sypialni dobrze spiszą się także pikowania. Mogą one znajdować się obiciach łóżka lub na pościeli. Do takiego wnętrza świetnie będzie pasować toaletka z rzeźbieniami i lustrem. Warto również zainwestować w oryginalne stoliki nocne o ciekawym kształcie, na których możemy ustawić eleganckie lampki nocne, idealnie wpasowujące się w styl glamour.