Remont łazienki – jaką wybrać armaturę sanitarną?
31 października 2016
0

Są ludzie, którzy na hasło „remont” dostają gęsiej skórki. Bywają i tacy, którzy nie mogą się doczekać, kiedy do ich domu wejdzie ekipa remontowa. Jeśli modernizowana ma być łazienka, to jednych i drugich czekają utrudnienia w codzienności.

Odświeżanie czy rewolucja?

Czasem, stając w drzwiach swojej łazienki, myślimy, że czas na zmiany. Niekiedy wystarczy odmalować sufit i ściany, zmienić zasłonki, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami okna w łazience i postawić kilka kosmetyków w ozdobnych opakowaniach. Bywa jednak, że łazienka domaga się kapitalnego remontu. Jako, że modernizacja tego pomieszczenia jest z reguły kosztowna, remont trzeba dobrze zaplanować i policzyć wydatki. Jeśli decydujemy się na takie przedsięwzięcie, warto przejrzeć katalogi z wyposażeniem łazienek, poczytać na stronach internetowych i dowiedzieć się jakie nowości pojawiły się na rynku. Minęły już (na szczęście!) czasy, gdy wszyscy mieliśmy łazienki bliźniaczo do siebie podobne, bo w sklepach z sanitariatami i meblami łazienkowymi był niewielki wybór. Skoro wydajemy niemałe sumy, to z rozmysłem dokonajmy wyboru wyposażenia. Dobrym pomysłem jest zakup umywalki, bidetu, muszli WC czy wanny w jednej linii stylistycznej, jednego producenta, w komplecie.

bateria elektroniczna na fotokomórkę
Bateria elektroniczna na fotokomórkę (źródło: https://www.ole.pl/category/armatura-sanitarna)

Piękna i funkcjonalna

Jeśli łazienka ma być miejscem, w którym będziemy się czuć komfortowo powinna być zarówno ładna, co i praktyczna. Projektowanie dobrze jest zacząć od zastanowienia się czy oprócz dorosłych będą z niej korzystać dzieci, a może wśród domowników są osoby starsze albo niepełnosprawne, bo wówczas trzeba zastosować udogodnienia. Przydatne mogą się okazać baterie łazienkowe z termostatem, w których można ustawić maksymalną temperaturę wody na takim poziomie, by nie doszło do poparzenia. Zarówno wygodna w użytkowaniu, co oszczędzająca wodę jest armatura bezdotykowa, która dzięki zastosowaniu fotokomórki uruchamia strumień wody na określony czas. Dobra armatura sanitarna jest zaopatrzona w perlator, który poprzez system sitek napowietrza słabszy strumień wody, czyniąc go pozornie silniejszym. Nowoczesne baterie łazienkowe są produkowane z wysokiej jakości surowców, spełniających standardy mikrobiologiczne, by dostosować je do coraz lepszej i czystszej wody w naszych kranach. W małych łazienkach, gdzie każdy centymetr powierzchni jest cenny, można zamontować baterie podtynkowe, które sterowane są przyciskami.

Zobacz również  Najpopularniejsze techniki malarskie

Dobrze zaprojektowana i starannie wykończona łazienka coraz częściej jest także domowym SPA, salonem kosmetycznym i miejscem relaksu. Montując luksusową armaturę, która łączy strumień wody ze światłem, zapachem i muzyką, stworzymy sobie wyjątkowe miejsce odpoczynku.