Ogrodzenia przemysłowe – czy liczy się jedynie funkcjonalność?
15 lutego 2021
0

Najczęściej wybierane ogrodzenia przemysłowe to te płoty czy też segmenty produkowane na skalę masową z profili stalowych o przekroju kwadratu lub prostokąta. Produkty tego rodzaju, czyli i segmenty, i bramy przemysłowe wykonują roboty spawalnicze na linii produkcyjnej i dlatego właśnie ogrodzenie tego rodzaju jest i tanie i lekkie, a jego lekkość przekłada się też na łatwość i szybkość montażu. Na tym też zależy średnim i dużym przemysłowcom.


Jakie ogrodzenia przemysłowe wybierają firmy?

Ogrodzenia przemysłowe, czyli też i bramy przesuwne samonośne to opcje na ogrodzenie znacznego kawałka terenu, takiego jak plac przed fabryką. Na tym placu składuje się też produkty, czyli np. taki materiał jak betonowa kostka brukowa. Taki znaczny kawałek terenu można ogrodzić za pomocą bardziej wytwornego typu ogrodzenia, ale dla rozsądnie myślącego przemysłowca to raczej tylko zbędny koszt.

Ogrodzenia przemysłowe są tańsze ze względu na to, że często są jedynie galwanizowane lub pokryte lakierem proszkowym, który jest opcją odporną na uszkodzenia mechaniczne. A te się niestety przytrafiają w okolicy hal produkcyjnych lub magazynowych. Mowa tu o tym, że ciężarówki czasami zawadzają o ogrodzenia i w widoczny sposób je uszkadzają. Podobnie jest w przypadku wózków widłowych i właśnie dlatego te ogrodzenia muszą być tańszymi od tych urodziwych i lakierowanych.

Zobacz również  Musisz użyć kleju na gorąco? Sprawdź, co ci się przyda.

 

Czy bramy dwuskrzydłowe mogą posiadać automatykę?

Niektórzy powiedzą, że bramy dwuskrzydłowe (w przypadku ogrodzeń przemysłowych) powinny być rozwiązaniem tanim i łatwym w ewentualnej naprawie. Automatyka, która podnosi koszt całego przedsięwzięcia, jest jednak bardzo dużym ułatwieniem. Bramy z napędem ręcznym różnią się kilkoma elementami, m.in. zamkiem i ryglem. Doskonałe rozwiązania zarówno bram ręcznych, jak i z napędem, ma w swojej ofercie producent bram i ogrodzeń przemysłowych, firma Wiśniowski.


Popularne rodzaje ogrodzeń przemysłowych

Bramy dwuskrzydłowe najczęściej oferowane są razem z furtkami, a dzięki bogatemu wyposażeniu dodatkowemu cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Ten rodzaj bram wyróżnia się szeroką ofertą wzorów i kolorów z palety RAL do wyboru.

Brama składana jest to bardzo zmyślne rozwiązanie łączące w sobie wszystkie pozytywne aspekty bramy dwuskrzydłowej i szlabanu. Dodatkowo, istnieje możliwość sterowania ruchem i zdalną kontrolę dostępu.

Ogrodzenia panelowe to chętnie wybierane panele kratowe VEGA 2D i 3D. Są to systemy, które sprawdzą się zarówno w przypadku firm, jak i na prywatnych posesjach.

 

Sprawdź ofertę ogrodzeń przemysłowych dostępną na: Okna-bramy.com

Dodaj komentarz