Mycie elewacji to dbanie o swój dom
2 października 2021
0

Każdy, kto stawia dom, to robi także od razu elewacje. Takie elewacje różnią się od siebie wykonaniem i materiałem. Jednak niezależnie od tego, z jakiego materiału są zrobione, to warto jest je raz na jakiś czas umyć. Mycie elewacji – jak robić to dobrze? 

Jak myć elewację domu?

Mycie elewacji składa się z kilku etapów. Na samym początku dobrze jest umyć elewację wodą. Warto też miejsca, które są trudne dostępne umyć szczotką. Dobrze jest użyć do mycia elewacji myjki ciśnieniowej. Po takim gruntownym myciu należy nanieść środek czyszczący, który usunie nam całkowicie brud i różne zanieczyszczenia na naszej elewacji. Taki środek można nakładać pędzlem lub szczotką. Warto wybrać taki preparat czyszczący, który wniknie głęboko w strukturę elewacji, czyszcząc ją nie tylko z zewnątrz. Dobrze jest na drugi dzień umyć elewację jeszcze raz wodą, by spłukać wszystko to, co mogło wyjść po użyciu środka czyszczącego.

Może się zdarzyć tak, że powierzchnia elewacji jest tak brudna, że jedno mycie nie wystarczy dlatego, należy powtórzyć wcześniejsze etapy raz jeszcze, aż do skutku. Przy myciu elewacji nie możemy również zapomnieć o impregnacji. Szczególnie jest to ważne, gdy mamy elewację drewnianą, ale nie tylko, gdyż inne rodzaje elewacji także potrzebują impregnacji. Taka impregnacja zabezpieczy naszą elewację przed brudem i wilgocią. Przy okazji mycia elewacji można ją także od razu odnowić, gdy jest taka potrzeba.

Zobacz również  Jakie kolory wybrać do pokoju dziecka

Jaka jest cena mycia elewacji?

Ile kosztuje mycie elewacji? To pytanie zadaje sobie każdy, kto staje przed tym problemem. Wszystko zależy od tego, jak duży mamy metraż elewacji oraz jakich środków użyjemy do czyszczenia. Dobrze jest użyć takich środków, które są skuteczne i wydajne oraz do razu chronią naszą elewację na kolejne lata. Zazwyczaj takie środki są dość drogie. Koszt jest także uzależniony od tego, jaki materiał został użyty do położenia elewacji.

Czy taniej myć elewację samemu, czy wezwać fachowców?

Jeśli sami nie mamy czasu na mycie elewacji oraz nie jesteśmy w tej sprawie obeznani, to lepiej jest wezwać fachowców. Dzięki temu zaoszczędzimy na środkach użytych do mycia elewacji oraz czas i nerwy. Dlatego, gdy nie jesteśmy pewni, czy poradzimy sobie z myciem elewacji, to lepiej jest zdać się na profesjonalizm fachowców. Dodatkowo taka firma ma zazwyczaj już swój sprzęt do mycia elewacji oraz środki, które są odpowiednie do naszej elewacji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza elewacja będzie dokładnie wyczyszczona.

mycie elewacji jak to robic dobrze

Czy koszt elewacji jest różny w zależności od danego miasta?

To, w jakim mieście mieszkamy, ma duże znaczenie do tego, jaka jest cena za mycie elewacji. W Warszawie i w Gdańsku za metr kwadratowy mycia elewacji zapłaci się dużo więcej niż jak w miastach takich jak Kielce, czy Sandomierz. Dlatego, gdy mieszkamy w dużych miastach lub w niedalekiej odległości, to możemy się liczyć z tym, że za całość mycia elewacji możemy zapłacić dużo więcej niż w mniejszych miasteczkach.

Zobacz również  Meble ogrodowe drewniane, czym pomalować?

Czy elewacje myje się tylko z kurzu?

Warto pamiętać, że mycie elewacji to nie tylko zwykłe czyszczenie z zanieczyszczeń. Często myje się także elewację z porostów, mchów, czy pleśni lub grzybów. Tutaj cena również może być uzależniona od tego, do czego ekipa została wezwana. Im więcej jest rzeczy do umycia na takiej elewacji, tym większe mogą być koszty mycia.

To, czy umyjemy elewację sami, czy wezwiemy fachowców, zależy tylko od naszych predyspozycji. Dlatego warto, jest się wcześniej zastanowić nad tym, czy mamy czas i warunki na mycie samemu, czy nie szybciej i lepiej jest wezwać fachowców od mycia elewacji. Dzięki myciu elewacji możemy nadal cieszyć się pięknym domem.

Dodaj komentarz