Jak znaleźć dobrego malarza?
26 kwietnia 2016
0

Kiedy postanowimy o malowaniu mieszkania lub tylko jednego z pomieszczeń w domu, musimy również zdecydować, czy chcemy tę prace wykonać samodzielnie. Nie zawsze jednak mamy na to czas. Często decydujemy sie na powierzenie tego zadania fachowcom. Okazuje się jednak,że to tylko łatwo powiedzieć „znajdź malarza”…

Czego oczekiwać?

Jako zleceniodawca mamy prawo oczekiwać, że zatrudniony przez nas fachowiec, będzie umiał ocenić jakiego rodzaju materiały i narzędzia należy zakupić. Potrafi nam doradzić w kwestii doboru farb i gruntowania podłoża. Konieczne jest by pomieszczenia w których odbędą sie prace zostały przez znalezionego malarza odpowiednio zabezpieczone przed zabrudzeniami. Bez zbędnych dyskusji znajdzie dogodny dla nas termin wykonania prac i dotrzyma uzgodnionych terminów. Po zakończeniu pracy, dobry fachowiec powinien zostawić po sobie porządek i rozliczyć się z otrzymanych materiałów.

Gdzie i jak szukać malarza?

Najprościej znaleźć osoby oferujące usługi malarskie przeglądając ogłoszenia w lokalnych gazetach. Dobrym sposobem jest również przeglądanie ofert w Internecie. Jednak wszystkie ogłoszenia wyglądają podobnie. Znalezienie malarza – tego naprawdę uczciwego, jest bardzo trudne. Metoda prób i błędów nie wchodzi tu w grę. Dobrym sposobem jest znalezienie firm oferujących usługi malarskie lub spółdzielni zrzeszających poszukiwanych fachowców. Gwarantuje to podpisanie umowy wykonania usługi,  z jasno określonym zakresem prac i cenami. Można też zwrócić się do lokalnego Cechu Malarskiego, która to organizacja na pewno poleci fachowców posiadających odpowiednie kwalifikacje. Jednak najbardziej rozpowszechnioną metodą poszukiwania malarza pokojowego jest  tzw. poczta pantoflowa. Wystarczy popytać sąsiadów i znajomych, którzy przeprowadzali niedawno remonty, z usług jakich fachowców korzystali. Jednocześnie z numerem telefonu zdobędziemy wówczas opinię o danym rzemieślniku.

Zobacz również  Malowanie dekoracyjne

Znalezienie dobrego fachowca nie jest prostym zadanie, jednak wykonalnym. Pamiętajmy, że chętnych do zarobienia łatwych pieniędzy jest wielu.  najlepiej zadbamy o nasze mieszkanie, kiedy z rozwagą szukać będziemy ekipy remontowej do naszego domu.