Jak urządzić przytulną sypialnię
26 stycznia 2018
0

Mieć własną, odosobnioną od reszty mieszkania sypialnię to wielki komfort, którego często już nie doceniamy. Czasem wręcz nie chce się nam jej stosownie urządzić, wyposażyć i wolimy z tego pomieszczenia zrobić swego rodzaju magazyn. To błąd. Przytulnie urządzona sypialnia daje komfort snu, wypoczynku i może dodać energii na trudy dnia.

Aranżacja wnętrza

Przede wszystkim pilnujmy tego, by pokój nie stał się magazynem wszystkiego, co w domu niepotrzebne. Oczywiście, jeśli mamy na to miejsce, mogą znaleźć się tu szafy z ubraniami, biblioteczka czy miejsce na komputera, ważne jednak, aby nie były one na pierwszym planie, bo w tym pokoju numerem jeden jest zawsze wypoczynek. Łózko powinno znajdować się w takim miejscu, żeby można było do niego wejść z trzech stron, a do ściany przylegało tylko wezgłowie łóżka. Z mebli z pewnością potrzebne są szafki nocne, a mile widziany byłby wygodny fotel.

Aby uzyskać efekt przytulności postawmy raczej na neutralne barwy w pastelowych odcieniach. Ciemne ściany czy wyraziste tapety z pewnością dodałyby wnętrzu charakteru, ale przytulność wymaga łagodniejszych rozwiązań.

Zapraszające łóżko

Ten mebel powinien być królem sypialni. Im jest ona większa, tym na większe łóżko możemy sobie pozwolić. Przytulności wcale nie odebrałoby pomieszczeniu wstawienie łóżka z baldachimem czy zasłonami z tiulu czy moskitiery. Udrapowany materiał doda ciepła i miękkości aranżacji.

Zobacz również  Gdzie warto stosować czujniki ruchu?

Ważne okazać się też mogą narzuty – grube p[uchate i miękkie oraz spora ilość poduszek w różnych kształtach i rozmiarach, które możemy rozłożyć nie tylko na samym łóżku ale i na podłodze, parapetach czy fotelu. Ciekawym i modnym ostatnio elementem jest wysoki, gruby, tapicerowany zagłówek. Dzięki niemu możemy wygodnie rozsiąść się na łóżku, niczym na wielgachnym fotelu – poczytać, pobyć razem, zanurzyć się w miękkim oparciu.

Światło

Przydające najwięcej przytulności światło musi być z pewnością w ciepłym odcieniu. Kupując żarówki, koniecznie zwróćmy na to uwagę – światło ciepłe, żółte. Najlepiej jeśli nie jest to tylko górne światło, dużo lepiej sprawdzi się kilka punktów o mniejszym natężeniu. Miękkości dodają abażury z tkanin. Jeśli będziemy mieć lampki na szafkach nocnych, stojącą lampę i jeszcze dwie rozstawione na komodach czy parapecie – będzie idealnie i zapraszająco. Warto zwrócić też uwagę na dopływ światłą dziennego. Same rolety dodadzą raczej tylko surowości, choć są praktyczne. Dodajmy jednak długie i zasłony, które miękko mogą zwisać w dzień, a tworzyć ścianę tkaniny wieczorami i w nocy.

Przytulna sypialnia to taka, która zaprasza do tego, by w niej odpocząć. Jasne kolory, miękkie tkaniny i ciepłe światło mogą stać się sposobem na naprawdę przyjemny wypoczynek w jej zaciszu