Gdzie warto zamieszkać we Wrocławiu?
1 czerwca 2021
0

Wrocław – stolica województwa dolnośląskiego – to niezwykłe miasto o bogatej historii oraz wspaniałej starówce. Centrum miasta przyciąga każdego roku rzesze turystów, którzy wysoko cenią sobie liczne zabytki, wydarzenia kulturalne i pełne uroku kamienice. Wrocław to również kuszące miejsce dla osób poszukujących mieszkania. Podejmując decyzję o przeprowadzce do Wrocławia, warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak ilość terenów zielonych, spokój, dostęp do szkół czy rozbudowana infrastruktura. Każda dzielnica oferuje zróżnicowany zestaw zalet, toteż ostateczny wybór powinien być podyktowany naszymi osobistymi potrzebami i wymaganiami.

Krzyki – zorganizowana przestrzeń dla całych rodzin

Przez wiele lat dzielnica Krzyki była najbardziej atrakcyjnym terenem inwestycyjnym i trudno dziwić się tej opinii. Chociaż obecnie deweloperzy zwrócili uwagę również na inne dzielnice Wrocławia, Krzyki cieszą się niesłabnącą popularnością pośród mieszkańców. Duża ilość zieleni oraz szkół sprawia, że okolica zdobyła uznanie rodzin, które poszukują ciszy, spokoju oraz sąsiedzkiej atmosfery. Dobrze rozbudowana infrastruktura zapewnia łączność z centrum miasta, natomiast liczne atrakcje – jak na przykład Aquapark – sprawiają, że osiedla w tej dzielnicy są wysoko cenione przez mieszkańców. Dodatkowymi atutami Krzyków są zabytki oraz SkyTower – jeden z najwyższych budynków w Polsce, górujący ponad kompleksem biurowo-handlowym.

Zobacz również  Na co zwrócić uwagę przy wyborze wiertarki?

Śródmieście i Stare Miasto – ciekawie oraz ekscytująco

Zakup mieszkania w centrum miasta niesie ze sobą niezaprzeczalny urok. Dzięki takiej lokalizacji jesteśmy zawsze w sercu wydarzeń kulturalnych i mamy szybki dostęp do muzeów, punktów biznesowych, usług oraz restauracji. Ujmując krótko, wszędzie jest blisko. Kolejnymi zaletami mieszkania w centrum jest znakomita infrastruktura oraz dostęp do takich atrakcji jak wrocławskie zoo oraz liczne zabytki. Niewielka ilość działek pociąga za sobą wyższe ceny, jednakże nowe inwestycje oraz rewitalizacje starych kamienic znacznie podwyższają walory tej dzielnicy. Doskonałym przykładem na kuszącą lokalizację blisko centrum jest położona w Śródmieściu Kępa Mieszczańska – wyspa, na której do niedawna znajdowały się budynki wojskowe. Obecnie to miejsce stało się jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów w mieście.

Fabryczna – cisza oraz spokój

Fabryczna to dzielnica o wielu obliczach. Położone bliżej Śródmieścia osiedla oferują znakomitą infrastrukturę, nowoczesną zabudowę i dostęp do wszystkich punktów usługowych oraz biznesowych. Jednocześnie bardziej oddalone od centrum tereny to ostoja spokoju, w której odnajdą się osoby, pragnące odgrodzić się od miejskiego zgiełku. To wymarzona okolica dla rodzin z dziećmi oraz emerytów. Duża ilość terenów zielonych sprawia, że łatwo tutaj odpocząć, natomiast położony w Leśnicy zamek to serce wielu wspaniałych imprez.

Psie Pole – ustroń na obrzeżach miasta

Psie Pole pod względem powierzchni to jedna z największych dzielnic miasta, chociaż zamieszkuje ją najmniej ludzi. Na prawym brzegu Starej Odry położone są wszystkie osiedla dzielnicy – oprócz Kleczkowa – przez co Psie Pole oddzielone jest korytem rzeki od reszty miasta. Duża ilość zieleni oraz zabudowa składająca się głównie z domków jednorodzinnych sprawia, że dzielnica jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz seniorów. Bliskość wrocławskiej obwodnicy sprawia, że komunikacja samochodem nie będzie nastręczać żadnych problemów, natomiast łączność zresztą miasta zapewnia sześć dużych mostów.

Zobacz również  Jak wybrać stolik kawowy?

Dodaj komentarz