Banery reklamowe – czym są i jak wybrać najlepszy?
16 marca 2023
0

W obecnych czasach, aby wyróżnić się na tle konkurencji, dobra reklama to konieczność. Jednym z najpopularniejszych jej rodzajów jest reklama wielkoformatowa w postaci banera, który zastosować na wiele różnych sposobów. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie i dotrzeć do większego grona odbiorców?

Co to jest baner reklamowy?

Baner reklamowy, czyli jeden z rodzajów reklamy wielkoformatowej, to niezwykle skuteczny sposób na wzbudzenie zainteresowania wśród potencjalnych klientów. Może być zastosowany zarówno na zewnątrz, jak i stanowić element kampanii na stoiskach wystawienniczych czy handlowych. Baner reklamowy umieścić można m.in. na stelażach lub przymocować opaskami zaciskowymi w wybranym miejscu. Wybierając to rozwiązanie należy podać jego format oraz sposób wykończenia.

Banery reklamowe – gdzie są wykorzystywane najczęściej?

Banery reklamowe drukowane są na dużych formatach. Najczęściej wykorzystywane są do billboardów, a także jako element ścianki promocyjnej lub dekoracja sceniczna. To rozwiązanie uniwersalne, które można wykorzystać na różne sposoby. Banery są odporne na warunki atmosferyczne oraz trwałe. Doskonale sprawdzą się więc przy trasach szybkiego ruchu, przykuwając wzrok przejezdnych. Oczywiście reklamę tego typu można zawiesić również w centrum miasta, gdzie na pewno zostanie zauważona przez przechodniów.

Zobacz również  Co to jest klimatyzator multi?

Wśród rodzajów banerów reklamowych wyróżnić można banery Blockout, pryzmatyczne, siatki mesh, a także najpopularniejsze – banery Frontlit 510. Ostatni z wymienionych wariantów stworzony jest z materiału vinyl 510 g, wytrzymałego i odpowiednio wzmocnionego. W ofercie najlepszych usługodawców znajdują się zarówno banery wielkoformatowe 30 x 15 m, jak i nieco mniejsze, np. 1 x 1 m.

Jak zaprojektować baner reklamowy?

Aby baner reklamowy działał skutecznie, warto zadbać o jego formę graficzną i treść. Na początek dobrze jest zastanowić się, jaką funkcję ma spełniać i do kogo jest kierowany. Jak zrobić dobry baner reklamowy?

  • Najważniejsze jest ustalenie czy element reklamowy ma promować całą firmę, określoną gamę produktów czy tylko jeden, główny. Właśnie na tę część klient ma zwrócić uwagę. Ma on również zapaść potencjalnemu kupującemu w pamięć. Wokół tego detalu budowana będzie cała historia.
  • Warto zapoznać się z dostępnymi w Internecie grafikami, które stanowią źródło inspiracji. Sieć to baza wiedzy o popularnej w danym czasie kolorystyce i detalach. Pomocne dla usługodawcy może być stworzenie prostej koncepcji w programie graficznym lub na papierze.
  • Przykuwającym wzrok elementem może być wyróżniający detal, który sprawi, że baner będzie widoczny nawet z daleka. Dobrym pomysłem jest umieszczenie ciekawego sektora, symbolu lub logo w niecodziennym kolorze.
  • Ostatnią ważną kwestią jest stworzenie odpowiedniego tekstu. Należy podać w nim dane kontaktowe, napisane dużą, wyraźną czcionką. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na banerze ciekawego hasła reklamowego, zalet oferty lub wykaz usług.
Zobacz również  W jaki sposób prowadzić dokumentację w firmie?

Wiesz już jak zrobić baner reklamowy, aby przykuwał uwagę klientów. Wystarczy więc stworzyć projekt samodzielnie bądź z pomocą fachowca i zamówić go u usługodawcy.

Wybierz odpowiednie miejsce na baner reklamowy

Decydując się na reklamę tego typu należy przemyśleć, gdzie warto go umieścić. Ekspozycja jest bowiem równie ważna, co kwestie wizualne i treść. Wybór nieodpowiedniego miejsca, nawet w większych miastach, takich jak Wrocław, może nie dać wymiernych efektów. Należy zdecydować się na miejsce widoczne, najlepiej takie, obok którego przechodzi bądź przejeżdża wielu potencjalnych klientów.

Baner zainstalować można na wielu przestrzeniach. Jak zamontować baner na elewacji, ogrodzeniu i innych konstrukcjach? W tym celu należy skorzystać z pasów ściągających lub ekspanderów. Reklama będzie trwale przytwierdzona do wybranej powierzchni. Nie zostanie naruszona przez niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ile kosztuje baner reklamowy i jaki jest termin realizacji usługi?

Koszt wykonania banera reklamowego ustalany jest zazwyczaj indywidualnie z każdym klientem. Często w cenę wliczana jest zarówno usługa druku, jak i sam montaż. Na baner może zostać udzielana gwarancja, a czas realizacji wynosi zazwyczaj kilka dni roboczych.

Dodaj komentarz